امروز شنبه  ۹ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۷/۰۴- ۰۹:۳۳ - مشاهده: ۸۳

دیدار سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران با رییس محترم مجلس نمایندگان تاجیکستان

سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان روز پنجشنبه مورخ ١٣٩٩/٧/٣ با رئیس مجلس نمایندگان جمهوری تاجیکستان دیدار کرد.

جناب آقای محمد تقی صابری سفیر فوق العاده و نماینده تام الاختیار ایران در جمهوری تاجیکستان با جناب آقای محمد طائر ذاکرزاده رییس مجلس نمایندگان تاجیکستان روابط دو کشور و راه‌های گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های گوناگون روابط دوجانبه، بویژه پارلمانی را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.

در این دیدار رئیس محترم مجلس نمایندگان تاجیکستان با اشاره به اشتراکات ایران و تاجیکستان و سابقه روابط دوستانه دو کشور، اظهار داشت که ایران از نخستین کشورهایی بود که استقلال تاجیکستان را به رسمیت شناخت و سفارت خود را در تاجیکستان افتتاح کرد.

ایشان همچنین با تاکید بر اهمیت نقش روابط بین پارلمانی در گسترش مناسبات میان دولتها و ملتها، تأسیس گروه دوستی و همکاری بین پارلمانی مجلس شورای اسلامی‌کشورمان و مجلس تاجیکستان را گامی مهم در مسیر تقویت این همکاری‌ها دانست.

 سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران هم با اشاره به تحولات مثبت در روابط دو کشور طی سال گذشته، خواستار استمرار و تقویت تلاش ها در جهت گسترش هر چه بیشتر روابط میان دو ملت هم زبان و هم فرهنگ ایران و تاجیکستان در راستای اراده مقامات عالیه دو کشور شد.

جناب آقای صابری در این ملاقات ظرفیت‌های همکاری در حوزه‌های مختلف بویژه حوزه اقتصادی میان ایران و تاجیکستان را بالاتر از سطح کنونی دانست و ضرورت همکاری مضاعف برای جبران آسیب های اقتصادی در دوران پسا کرونا را مورد تأکید قرار داد.

سفیر کشورمان با اشاره به اهمیت و جایگاه مجالس دو کشور و نقش آنها در ارتقا سطح مناسبات دو جانبه، بر آمادگی کشورمان در همکاری با تاجیکستان در همه زمینه‌ها تاکید کرد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما