امروز شنبه  ۹ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۸/۱۲- ۱۲:۱۰

پیام تبریک دکتر روحانی به آقای امامعلی رحمان بمناسبت میلاد نبی مکرم و گرامی اسلام (ص)

سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان

جناب آقای امامعلی رحمان 

رییس جمهور محترم تاجیکستان

 

 سلام علیکم؛

با کمال مسرت فرا رسیدن سالروز میلاد خجسته خاتم­ الانبیاء، پیامبر صلح و دوستی و اسوه پاکی، حضرت محمد مصطفی (ص) را به جنابعالی و مردم شریف کشورتان، صمیمانه تبریک می­ گویم.

سیره رسول گرامی اسلام همواره روشنی بخش مسیر بشر در تاریکی و هدایت­گر آن به سوی افق­های والای معنوی و نورانی انسانیت بوده است. پیروی از راه و رسم رسول اکرم (ص) و استعانت از قرآن و معجزه آسمانی ایشان، می ­تواند راه­گشای انسان­ها در مواجه با انواع مشکلات، اختلافات و ناملایمات موجود در جهان باشد.

پیامبر مکرم اسلام، اسوه اخلاق و رحمه للعالمین است و توهین به چنین شخصیت بزرگواری، توهین به ارزش­ها، اخلاق و آزادی می­ باشد و حمایت از توهین کنندگان، حمایت از رذالت، پلیدی و حرمت شکنی و حمایت از افراط­ گرایی خواهد بود. جمهوری اسلامی ایران چنین عملی را قویاً محکوم می ­نماید و انتظار ما از کشورهای اسلامی نیز محکوم کردن این گونه اقدامات نا بخردانه است.

امیدوارم به یمن و برکت این میلاد فرخنده، بتوانیم روند مبارزه با ویروس کووید-19 را تسریع بخشیده و شاهد ریشه کن شدن و درمان بیماری کرونا در سراسر جهان باشیم. اطمینان دارم به کمک یکدیگر روزهای سختی که این بیماری ویران گر و خانمان ­سوز نصیب جهانیان نموده به زودی سپری خواهد شد و مجدداً سلامتی و رونق زندگی به تمامی‌بشریت و مخصوصاً مردم کشورهای اسلامی‌باز خواهد گشت.

از خداوند متعال سلامتی و موفقیت آن جناب و عزّت و بهروزی مردم تاجیکستان را مسالت دارم.

حسن روحانی        

رییس جمهوری اسلامی ایران

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما